Kup w przeciągu:

13

[01.04, 02.04,08.04,09.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Dzisiaj nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 199 zł!
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

✅ Aplikatory i ślinociągi

Aplikatory i ślinociągi są powszechnymi i popularnymi akcesoriami w branży medycznej i weterynaryjnej. Są to narzędzia nie tylko przydatne, czasem również niezbędne. Ich największą zaletą jest to, że zdecydowanie ułatwiają codzienną pracę lekarzy, pielęgniarek i asystentów stomatologicznych. Przyczyniają się do tego, że praca jest bardziej komfortowa, a użycie aplikatorów i ślinociągów jest proste.

✅ Co to jest aplikator?

Aplikatory to powszechne i popularne akcesoria w branży medycznej. Służą do aplikowania lub nakładania leków, maści, żeli czy też innych substancji medycznych na skórę, błony śluzowe i pozostałe części ciała pacjenta. Oprócz substancji medycznych wykorzystywane są też do produktów kosmetycznych czy chemicznych. Nie tylko stosowane są w branży medycznej, ale mogą być też wykorzystywane w życiu codziennym ze względu na prostotę użytkowania.

✅ Co to jest ślinociąg?

Ślinociąg jest potoczną nazwą dla odciągu śliny, jednocześnie jest ona zdecydowanie popularniejsza w społeczeństwie i każdy będzie w stanie szybko skojarzyć, co to jest. Odciąg śliny — po angielsku saliva ejector — to niezbędne, podstawowe urządzenie w branży stomatologicznej. Jest to nieodłączne w codziennej pracy stomatologa. Stosowany jest po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pacjentowi, a także ułatwić pracę dentyście. Przy przejrzystej powierzchni pracy, stomatolog może ją wykonać dokładniej i pewniej.

stomatologia

✅ Rodzaje ślinociągów

Rola ślinociągów i ich niezbędna obecność w gabinetach stomatologicznych przyczyniła się do powstania wielu rodzajów odciągów śliny, które dostosowane są do potrzeb pacjenta i preferencji dentysty. Mają różne kształty, żeby można je było odpowiednio dopasować do zabiegu, który jest wykonywany. Można spotkać się z takimi rodzajami ślinociągów:

 • jednorazowe — wykonane są z cienkiego plastiku, są one jednorazowego użytku
 • wielorazowe — jak sama nazwa wskazuje, stosowane do wielokrotnego użytku, wykonane przy tym z trwałego materiału, który można — i należy! - dezynfekować po każdym użytku, zdecydowanie są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu do odciągów jednorazowych
 • odkurzacze śliny — są to bardziej zaawansowane odciągi, które stosowane są u pacjentów, których błony śluzowe wytwarzają bardzo duże ilości śliny czy innych płynów, zapewniają dużo większą moc ssącą
 • łączone z systemem ssącym — odciągi śliny łączone są bezpośrednio z systemem ssącym w gabinecie stomatologicznym, dzięki temu może być kontrolowana ilość płynów, która została wyssana podczas zabiegu
 • z formą specjalistyczną — ułatwiającą dostosowanie do zabiegów i ich specyfiki

✅ Właściwości i zalety ślinociągów

 • skuteczne usuwanie nadmiaru śliny i innych płynów z jamy ustnej
 • ograniczenie ryzyka krzyżowego skażenia i infekcji
 • zapobiega połykaniu płynów podczas zabiegu
 • kontrolowane usuwanie śliny i innych płynów, co pozwala na dokładniejsze przeprowadzenie zabiegu
 • bezpieczne i higieniczne zastosowanie
 • nie inwazyjność
 • różnorodność pozwalająca na dopasowanie ślinociągów i ich końcówek w zależności od potrzeb i preferencji
 • komfort pacjenta podczas zabiegu
 • ułatwienie pracy personelu, zwłaszcza wykonującego zabieg stomatologa

✅ Symbol Medintech — jakość

Priorytetem dla nas jest zapewnienie naszym klientom dostępu do produktów i wyrobów medycznych najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, dlatego nieustannie poszerzamy naszą ofertę o nowe innowacyjne akcesoria, jak i sprawdzone rozwiązania. Każdy z artykułów znajdujących się w asortymencie medycznego sklepu internetowego Medintech został dokładnie sprawdzony i przebadany na wszystkich etapach produkcji, spełniają one wszelkie niezbędne normy i odznaczają się szeregiem atestów. Dzięki tak surowym kryteriom możemy z dumą zagwarantować Państwu całkowite bezpieczeństwo podczas korzystania z naszych wyrobów i zadowolenie z dokonanego zakupu.

stomatologia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium