Kup w przeciągu:

13

[01.04, 02.04,08.04,09.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Dzisiaj nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 199 zł!
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

✅ Cewnikowanie — co to jest?

Cewnikowanie to zabieg polegający na wprowadzeniu cewnika przez cewkę moczową bezpośrednio do pęcherza moczowego w celu odprowadzania moczu do specjalnego worka. Zabieg ten wykonuje się w przypadku osób nieprzytomnych, w stanie ciężkim, podczas przeprowadzania zabiegu chirurgicznego czy dla oceny diurezy. Z cewników korzysta się również przy odsysaniu wydzieliny zalegającej w górnych drogach oddechowych. W tym przypadku korzysta się z miękkich gumowych cewników, które różnią się budową od tych przeznaczonych do cewnikowania pęcherza moczowego. W sklepie z wyposażeniem medycznym Medintech znajdziecie Państwo różne rodzaje cewników.

✅ Budowa i charakterystyka cewników

Cewnik to rurka o cienkich ściankach wykonana z elastycznego i miękkiego materiału, który jest odporny na skręcanie i złamania, również podczas ruchu pacjenta. Końcówka cewnika jest atraumatyczna, czyli lekko zaokrąglona, co  ułatwia wprowadzenie cewnika do pęcherza moczowego, ponieważ cewnik stawia mniejszy opór i nie haczy o nabłonek w cewce. Cewnik służy do odprowadzania moczu z pęcherza moczowego wprost do worka, a uniwersalne zakończenie cewnika pasuje do większości standardowych łączników w workach na mocz. Cewniki posiadają łatwy do napełnienia i opróżnienia balon o różnych pojemnościach, odporny na rozrywanie i pękanie, co mogłoby zranić pacjenta. Aby upewnić się, że balon jest całkowicie szczelny, zastosowano gumową lub plastikową zastawką. Cewniki zawierają lateks, nie zawierają ftalanów, są to przedmioty jednorazowego użytku.

✅ Rodzaje cewników

W ofercie sklepu Medintech znajdą Państwo różne rodzaje cewników. Posiadamy zarówno cewniki Nelatona, jak i Foley' a Pierwsze należą do najszerzej stosowanych, a ich budowa jest relatywnie prosta. Wykonane są z cienkiej, elastycznej rurki i korzysta się z nich między innymi podczas cystografii, a także w celu usuwania moczu z pęcherza. Drugie to cewniki przydatne w sytuacjach, kiedy potrzebny jest model odpowiedni do dłuższego stosowania. Różni się on zastosowaniem balonika wypełnianego wodą, który zabezpiecza przed przypadkowym wysunięciem z pęcherza moczowego i wyciekiem uryny. Przy stosowaniu cewników bardzo ważna jest odpowiednia higiena i niedopuszczenie do wprowadzenia drobnoustrojów do pęcherza, dlatego każdy cewnik jest pakowany pojedynczo i wysterylizowany za pomocą tlenku etylenu.

cewniki

✅ Wybór cewników w Medintech

Sklep z wyposażeniem dla branży medycznej online Medintech oferuje szeroką gamę cewników:

  • cewniki Nelatona
  • cewniki Foley'a
  • cewniki Tieman
  • cewniki do odsysania wydzieliny z górnych dróg oddechowych
  • żele do lubrykacji

Każdy z naszych produktów charakteryzuje się wysoką jakością użytych materiałów i starannością wykonania, aby zagwarantować bezpieczeństwo podczas używania, trwałość i niezawodność nawet w przypadku najbardziej wymagających pacjentów. 

✅ Cewniki moczowe

Większość stosowanych w medycynie cewników to właśnie cewniki moczowe, zwane też pęcherzowymi. Najczęściej konieczność ich użycia zachodzi u pacjentów utrzymywanych w śpiączce farmakologicznej, zmagających się z kamicą nerkową, po operacjach układu moczowo-płciowego czy pokarmowego, jak również u osób, u których wystąpiły urazy uszkadzające cewkę moczową. Oferowane przez nasz sklep cewniki pęcherzowe to cewniki Nelatona, Foley'a i Tiemana. Cewniki różnią się od siebie sposobem budowy, sposobem wprowadzenia ich do pęcherza, zawartością lateksu i rozmiarem. Nasze akcesoria mają różnokolorowe końcówki, dzięki czemu możliwe jest szybkie rozpoznanie poszczególnych rozmiarów cewników i dopasowanie odpowiedniej sztuki przez pacjenta. Wszystkie cewniki są sterylne i pakowane w osobne opakowania.

✅ Cewniki do odsysania dróg oddechowych

Przy odsysaniu zalegającej wydzieliny z dróg oddechowych korzysta się z miękkich gumowych cewników. Wykonane są one zwykle z bezpiecznego w użytku polichlorku winylu (PVC) o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, w szczególności odporności na skręcanie i pękanie. Cewniki zalecane do źródeł ssania z własną regulacją siły ssącej, dla bezpieczeństwa pacjenta. Zmrożona powierzchnia zapobiega przyklejaniu się cewnika do ścianek rurki intubacyjnej, a atraumatyczna, lekko zaokrąglona otwarta końcówka nie rani dróg oddechowych. Każda sztuka wyposażona jest w dwa boczne otwory końcowe naprzemianległe o łagodnie wyoblonych krawędziach. Cewniki są jednorazowego użytku, sterylizowane są tlenkiem etylenu, zapakowane w opakowanie typu folia/papier.

✅ Lubrykanty dla komfortu

Sklep medyczny Medintech posiada w ofercie również żele lubrykacyjne Lubragel w dawkach 6 ml lub 11 ml. Służy on do lubrykacji podczas zabiegów doodbytniczych i do cewnikowania. Żele zawierają lidokainę, która działa znieczulająco, uprzyjemniając zabieg i zapewniając odpowiedni poślizg podczas wprowadzania cewki. Lubragel znajduje się w specjalnych strzykawkach, które ułatwiają dokładne dozowanie w miejscu zabiegu. W zależności od konkretnego zabiegu zużywa się pełną strzykawkę żelu lub tylko jego część. Po użyciu nawet przy niewykorzystaniu całego leku strzykawkę należy wyrzucić. Każda dawka zapakowana została w sterylne opakowanie typu papier-folia.

 cewniki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium