
Producenci

Producent
Cena
-
od
do
Igłoterapia w rehabilitacji - kiedy stosować?
Igłoterapia w rehabilitacji polega na nakłuwaniu za pomocą suchych igieł jednorazowych ciała pacjenta, w celu wyzwolenia odpowiedzi mięśniowo-powięziowego punktu spustowego. Jest nią miejscowy skurcz mięśnia, któremu towarzyszy aktywowanie działających przeciwbólowo hormonów. Aby mogła być skuteczna i, co nie mniej ważne, bezpieczna, powinna być wykonywana przez właściwie wyszkolonego lekarza czy fizjoterapeutę, z użyciem specjalnie do tego przeznaczonych igieł.
Igłoterapia kręgosłupa - dla kogo?
Terapia igłami może być właściwa dla osób, które uskarżają się na bóle kręgosłupa. Wskazaniami do próby leczenia zachowawczego w ten sposób są między innymi rwa kulszowa czy dyskopatia, jak również po prostu bóle miejscowe, takie jak bolesność w odcinku dolnym.
Igłoterapia tkanek miękkich - sposób na ból
Igłoterapia jest bardzo dobrą metodą na nieinwazyjne leczenie tkanek miękkich. Jeśli bowiem ze względu na zbyt dużą bolesność lub nadmierną wrażliwość tkanki miękkiej na dotyk niemożliwe są metody terapii manualnej, z pomocą może przyjść właśnie igłoterapia. Pozwala ona na skuteczne uwalnianie punktów spustowych powodujących ból mięśni, ale także między innymi bóle głowy.





