Kup w przeciągu:

14

[01.04, 02.04,08.04,09.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Dzisiaj nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 199 zł!
Opcje przeglądania

✅ Czym jest igłoterapia?

Igłoterapia, zwana również suchym igłowaniem lub dry needling, to procedura, podczas której cienkie igły (o grubości 150-300 mikrometrów) są wprowadzane w określone punkty spustowe, czyli nadwrażliwe obszary w napiętych pasmach mięśniowych, które wywołują ból lokalny lub rozciągający się na inne części ciała. Fizjoterapeuta decyduje, gdzie należy dokonać wkłucia igły na podstawie wywiadu, badania oraz zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości. Ważne jest, że igłoterapia różni się od akupunktury, mimo że obie metody wykorzystują te same igły. W igłoterapii celem jest zmniejszenie nadwrażliwości tkanki, która powoduje ból, podczas gdy w akupunkturze punkty energetyczne (meridiany) są odblokowywane.

✅ Czy to bezpieczne?

Podczas igłoterapii wykorzystuje się wyłącznie jednorazowe, sterylne igły, aby uniknąć ryzyka zakażenia. Przed rozpoczęciem zabiegu skórę w miejscu, gdzie zostaną wprowadzone igły, dokładnie dezynfekuje się atestowanym środkiem. W celu zachowania higieny i bezpieczeństwa, terapeuta wykonuje zabieg w rękawicach diagnostycznych, aby uniknąć kontaktu bezpośredniego z krwią lub innymi cieczami ustrojowymi pacjenta.

✅ Przeciwwskazania do igłoterapii

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu suchego igłowania. Fizjoterapeuta, ma prawo odmówić wykonania zabiegu igłoterapii, jeśli u pacjenta występują:

 • żylaki
 • zakrzepica
 • owrzodzenia, różnego rodzaju
 • miejscowe i ogólne uszkodzenia skóry
 • infekcje
 • obrzęki limfatyczne
 • gorączka
 • alergie na materiały/substancje stosowane podczas zabiegu
 • choroby zakaźne
 • rozrusznik serca
 • epilepsja
yellowSTING, igły do suchego igłowania z prowadnicą, 100 szt. yellowSTING, igły do suchego igłowania z prowadnicą, 100 szt.
Producent: yellowSPORT
Cena:

23,90 zł

Cena netto: 22,13 zł

zobacz więcej
SOMA igły do akupunktury 0,30x40 mm x100 szt SOMA igły do akupunktury 0,30x40 mm x100 szt
Producent: SOMA
Cena:

30,90 zł

Cena netto: 28,61 zł

zobacz więcej
SOMA igły do akupunktury z prowadnicą rozm. 0,30x75mm 100 szt. SOMA igły do akupunktury z prowadnicą rozm. 0,30x75mm 100 szt.
Producent: Acus Med
Cena:

26,00 zł

Cena netto: 24,07 zł

zobacz więcej
fizjoterapia

✅ Korzyści wynikające z igłoterapii

Igłowanie na sucho przynosi pozytywne efekty w postaci zmniejszenia bólu oraz regulacji napięcia mięśniowego, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie i większe możliwości ruchowe. Jest to szczególnie korzystne w przypadku rehabilitacji po urazach, gdy chcemy szybciej wrócić do pełnej sprawności. Precyzyjne penetrowanie tkanki za pomocą igły, jakie ma miejsce podczas igłoterapii, stanowi istotną zaletę tej metody. Dzięki temu można osiągnąć wysoką skuteczność nawet w przypadkach, gdzie standardowe zabiegi fizjoterapeutyczne okazały się nieskuteczne. Warto jednak pamiętać, że po terapii mogą wystąpić dolegliwości pozabiegowe, podobne do zmęczenia mięśni.

✅ Czy igłoterapia boli?

Zazwyczaj, gdy igła penetruje skórę podczas igłoterapiipacjent nie odczuwa większego dyskomfortu. Jednak w momencie dotarcia igły do punktu spustowego i depolaryzacji mięśnia, może pojawić się krótkotrwały, ostry ból lub uczucie drętwienia. To wskazuje na to, że igła trafiła w odpowiednie miejsce. Terapeuta oczekuje, aż pacjent poczuje ulgę lub stymuluje punkt spustowy poprzez krótkie i szybkie dźgnięcia. Po zakończeniu zabiegu pacjent może jeszcze przez jakiś czas odczuwać pewien dyskomfort lub napięcie mięśni, ale powinno to ustąpić po kilku dniach. Jeśli pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, oznacza to, że zabieg jest nieskuteczny i może wymagać dostosowania techniki lub wyboru innego punktu spustowego.

✅ Korzyści wynikające z igłoterapii

Istnieje szereg korzyści wynikających z igłowania na sucho. Najczęstsze korzyści, które można zaobserwować u pacjentów korzystających z igłoterapii to:

 • zmniejszenie bólu
 • zwiększenie ruchomości stawów i zakresu ruchu
 • poprawa elastyczności i ruchomości tkanek
 • zmniejszenie stanu zapalnego tkanek miękkich
 • zmniejszenie napięcia mięśni

✅ Symbol Medintech — jakość

Priorytetem dla nas jest zapewnienie naszym klientom dostępu do produktów i wyrobów medycznych najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, dlatego nieustannie poszerzamy naszą ofertę o nowe innowacyjne akcesoria, jak i sprawdzone rozwiązania. Każdy z artykułów znajdujących się w asortymencie medycznego sklepu internetowego Medintech został dokładnie sprawdzony i przebadany na wszystkich etapach produkcji, spełniają one wszelkie niezbędne normy i odznaczają się szeregiem atestów. Dzięki tak surowym kryteriom możemy z dumą zagwarantować Państwu całkowite bezpieczeństwo podczas korzystania z naszych wyrobów i zadowolenie z dokonanego zakupu.

fizjoterapia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl