Kup w przeciągu:

13

[01.04, 02.04,08.04,09.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Dzisiaj nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 199 zł!

✅ Laryngologia w medycynie 

Laryngologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób gardła, uszu, krtani oraz strun głosowych. Laryngolodzy zajmują się takimi chorobami jak zapalenie krtani, chrypka, choroby uszu, zaburzenia słuchu, a także nowotwory tych narządów.
W tej kategorii znajdują się narzędzia często stosowane przez specjalistów – są to między innymi szpatułki laryngologiczne, laryngoskopy, otoskopy oraz lusterka gardłowe. Dzięki stosowaniu tych i innych narzędzi laryngolodzy są w stanie dokładnie diagnozować choroby i zaproponować skuteczne metody leczenia.

✅ Szpatułki laryngologiczne

To narzędzia w kształcie łopatki, które służą do badania jamy ustnej i gardła. Szpatułki laryngologiczne pozwalają laryngologowi na ocenę stanu błony śluzowej, wysokości podniebienia i innych ważnych elementów anatomicznych w jamie ustnej i gardle. Zwykle wykonane są z metalu lub tworzywa sztucznego i mają kształt prostokątnej łopatki zakończonej uchwytem.
W zależności od rozmiaru i zastosowania, szpatułki laryngologiczne można podzielić na kilka rodzajów:

  • szpatułki do badania gardła — służą do przesuwania języka na bok, dzięki czemu można dokładnie zbadać tylne ściany gardła i struny głosowe.
  • szpatułki do badania języka — są mniejsze od szpatułek do gardła i służą do badania języka, podniebienia miękkiego i okolic krtani.
  • szpatułki do pobierania próbek — są specjalnymi szpatułkami, które służą do pobierania próbek tkanek lub wydzieliny z jamy ustnej, lub gardła.
  • szpatułki do leczenia — służą do usuwania nagromadzonego na migdałkach płata zgorzeli.

Szpatułki laryngologiczne są narzędziami stosowanymi w diagnostyce i leczeniu chorób jamy ustnej, gardła i krtani. Są szeroko stosowane w medycynie, szczególnie w laryngologii, ale także w innych dziedzinach medycyny, takich jak stomatologia i chirurgia.

✅ Zestawy do przeprowadzenia badania laryngologicznego

Zestawy te zawierają różne narzędzia laryngologiczne, takie jak wzierniki, laryngoskopy, endoskopy i mikroskopy, oraz inne akcesoria, takie jak oświetlenie i kamery, które pozwalają na przeprowadzenie szczegółowego badania jamy ustnej, gardła i krtani. Dzięki tym zestawom laryngolog może dokładnie zbadać pacjenta i dokonać precyzyjnej diagnozy choroby.

Szpatułka laryngologiczna, drewniana, niesterylna (a'100 szt.) Szpatułka laryngologiczna, drewniana, niesterylna (a'100 szt.)
Producent: Zarys
Cena: 5,50 zł (netto: 5,09 zł )
opak.
zobacz więcej
Łyżka do laryngoskopu jednorazowa  rozm. 1 Macintosh Łyżka do laryngoskopu jednorazowa rozm. 1 Macintosh
Producent: Sinmed
Cena: 5,90 zł (netto: 5,46 zł )
szt.
zobacz więcej
Łyżka do laryngoskopu jednorazowa  rozm. 2 Macintosh Łyżka do laryngoskopu jednorazowa rozm. 2 Macintosh
Producent: Sinmed
Cena: 6,30 zł (netto: 5,83 zł )
szt.
zobacz więcej
Wziernik do otoskopu j.u. Riester rozm. 2,5 mm (a'250 szt.) Wziernik do otoskopu j.u. Riester rozm. 2,5 mm (a'250 szt.)
Producent: Telic Group
Cena: 61,75 zł (netto: 57,18 zł )
opak.
zobacz więcej
Wziernik do otoskopu j.u. Riester rozm. 4 mm (a'250 szt.) Wziernik do otoskopu j.u. Riester rozm. 4 mm (a'250 szt.)
Producent: Telic Group
Cena: 61,75 zł (netto: 57,18 zł )
opak.
zobacz więcej
Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 2mm 1szt Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 2mm 1szt
Producent: NEOMED
Cena: 1,80 zł (netto: 1,67 zł )
szt.
zobacz więcej
Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 2mm 50szt Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 2mm 50szt
Producent: NEOMED
Cena: 90,00 zł (netto: 83,33 zł )
szt.
zobacz więcej
Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 4mm 1szt Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 4mm 1szt
Producent: NEOMED
Cena: 1,80 zł (netto: 1,67 zł )
szt.
zobacz więcej
Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 4mm 50szt Zestaw laryngologiczny NEO-LOOK sterylny 4mm 50szt
Producent: NEOMED
Cena: 90,00 zł (netto: 83,33 zł )
szt.
zobacz więcej

laryngologia

✅ Wziernik krtaniowy

Wziernik krtaniowy to narzędzie w kształcie lusterka lub rurki. Jest ono używane przez laryngologów w celu zdiagnozowania różnego rodzaju chorób, takich jak chrypka, zapalenie krtani czy zaburzenia oddychania. Wzierniki krtaniowe składają się z rączki oraz końcówki z wklęsłym lusterkiem, które umożliwia oglądanie wnętrza krtani. Wziernik krtaniowy może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Wzierniki krtaniowe to ważne narzędzia w diagnostyce chorób krtani i głośni. Ich prawidłowe użycie wymaga jednak specjalistycznej wiedzy i doświadczenia ze strony laryngologa, ponieważ źle przeprowadzone badanie może zaszkodzić pacjentowi.

✅ Otoskop i akcesoria

Otoskop to narzędzie medyczne wykorzystywane w otolaryngologii do badania ucha zewnętrznego i błony bębenkowej. Składa się ono z uchwytu, zakończonego specjalnym wziernikiem, który umożliwia oglądanie ucha pacjenta oraz źródła światła, które oświetla badane miejsce.
Bardzo przydatne w badaniu ortoskopowym może okazać się posiadanie różnego rodzaju i wielkości wzierników, które umożliwiają dostosowanie otoskopu do różnych wielkości ucha pacjenta. Pomogą one również w przeprowadzaniu specjalistycznych badań (np. przesiewowy test słuchu) lub zabiegów, takich jak usuwanie woskowiny z uszu.
Otoskopy są narzędziem niezbędnym w codziennej praktyce otolaryngologów, umożliwiającym szybką i dokładną diagnostykę chorób ucha. Dzięki temu lekarz może szybko zdiagnozować i leczyć problemy ucha, takie jak infekcje, zapalenia, a także inne choroby ucha, które mogą wpływać na słuch pacjenta.

✅ Symbol Medintech — jakość

Priorytetem dla nas jest zapewnienie naszym klientom dostępu do produktów i wyrobów medycznych najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, dlatego nieustannie poszerzamy naszą ofertę o nowe innowacyjne akcesoria, jak i sprawdzone rozwiązania. Każdy z artykułów znajdujących się w asortymencie medycznego sklepu internetowego Medintech został dokładnie sprawdzony i przebadany na wszystkich etapach produkcji, spełniają one wszelkie niezbędne normy i odznaczają się szeregiem atestów. Dzięki tak surowym kryteriom możemy z dumą zagwarantować Państwu całkowite bezpieczeństwo podczas korzystania z naszych wyrobów i zadowolenie z dokonanego zakupu.

laryngologia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium