Kup w przeciągu:

14

[01.04, 02.04,08.04,09.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Dzisiaj nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 199 zł!

✅ Czym jest opieka długoterminowa? 

Opieka długoterminowa to długotrwała i kompleksowa opieka nad osobą, która z powodu choroby, urazu lub niepełnosprawności wymaga pomocy w wykonywaniu codziennych czynności. Wiele osób starszych, które cierpią na przewlekłe choroby, takie jak choroba Alzheimera, Parkinsona, choroby serca czy też cukrzyca, potrzebuje stałej opieki, aby zachować jak najlepszą jakość życia i pokonywać codzienne trudności. 

✅ Nieoceniona pomoc w codziennym życiu 

Opieka długoterminowa obejmuje szeroki zakres działań, których dana osoba nie jest w stanie samodzielnie wykonać. Jest to m.in. pielęgnacja ciała czy pomoc w wykonywaniu czynności codziennych, jak ubieranie się, karmienie, ale także pomoc w przyjmowaniu leków, dawkowaniu ich, kontrolowaniu stanu zdrowia, rehabilitacja, wsparcie psychiczne oraz opieka społeczna.

✅ Szeroki wybór produktów i artykułów medycznych

Produkty w tej kategorii sklepu Medintech powstały z myślą o ułatwieniu wykonywania czynności wynikających z prowadzenia opieki długoterminowej. Wśród nich możemy wyróżnić: 

  • łóżka rehabilitacyjne — są to specjalne łóżka, które pomagają w leczeniu i rehabilitacji pacjentów z różnymi schorzeniami lub urazami. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały komfort i bezpieczeństwo pacjentom, którzy wymagają opieki długoterminowej w domu. 
  • podkłady higieniczne - to chłonne produkty higieniczne, które służą do absorbowania różnych płynów oraz wydzielin, np. podczas niekontrolowanego oddawania moczu lub krwi. Podkłady higieniczne pomagają zachować higienę. Są to produkty jednorazowego użytku.
  • produkty do dbania o higienę pacjenta - do tej podkategorii zaliczamy wszystkie mniejsze i większe artykuły medyczne, które pomagają zachować na co dzień odpowiednią higienę pacjenta. Są to m.in. chusteczki do mycia na sucho, specjalistyczne szczoteczki do zębów, czepki do bezwodnego mycia włosów, czy osłony na przewody. Produkty te znacząco ułatwiają wykonywanie czynności niezbędnych do zachowania poprawnej czystości pacjenta oraz jego otoczenia.

Należy jednak pamiętać, że lista potrzebnych produktów może się różnić w zależności od potrzeb i stanu zdrowia osoby, którą się opiekuje, dlatego warto konsultować się z lekarzem lub specjalistą od opieki długoterminowej.

Kompres gazowy jałowy 17N 8W, 7,5 x 7,5 cm, 3 szt. Kompres gazowy jałowy 17N 8W, 7,5 x 7,5 cm, 3 szt.
Producent: Intra-Med
Cena:

0,50 zł

Cena netto: 0,41 zł

szt.
zobacz więcej
Podkład chłonny, niejałowy, 60x40, x 25 szt. Podkład chłonny, niejałowy, 60x40, x 25 szt.
Producent: Uromed
Cena:

17,50 zł

Cena netto: 16,20 zł

szt.
zobacz więcej
Podkład chłonny, niejałowy, 60x60, x 25 szt. Podkład chłonny, niejałowy, 60x60, x 25 szt.
Producent: Uromed
Cena:

20,50 zł

Cena netto: 18,98 zł

szt.
zobacz więcej
Podkład chłonny, niejałowy, 60x90, x 25 szt. Podkład chłonny, niejałowy, 60x90, x 25 szt.
Producent: Uromed
Cena:

26,90 zł

Cena netto: 24,91 zł

szt.
zobacz więcej
Zestaw 100 x 3 szt. kompres gazowy jałowy 17N 8W, 7,5 x 7,5 cm Zestaw 100 x 3 szt. kompres gazowy jałowy 17N 8W, 7,5 x 7,5 cm
Producent: Intra-Med
Cena:

50,00 zł

Cena netto: 46,30 zł

zestaw
zobacz więcej
Zestaw 4 x 25 szt. podkład chłonny, niejałowy, 60x40 Zestaw 4 x 25 szt. podkład chłonny, niejałowy, 60x40
Producent: Uromed
Cena:

68,00 zł

Cena netto: 62,96 zł

szt.
zobacz więcej
Zestaw 4 x 25 szt. podkład chłonny, niejałowy, 60x60 Zestaw 4 x 25 szt. podkład chłonny, niejałowy, 60x60
Producent: Uromed
Cena:

82,00 zł

Cena netto: 75,93 zł

szt.
zobacz więcej
Zestaw 4 x 25 szt. podkład chłonny, niejałowy, 60x90 Zestaw 4 x 25 szt. podkład chłonny, niejałowy, 60x90
Producent: Uromed
Cena:

110,00 zł

Cena netto: 89,43 zł

szt.
zobacz więcej
Gąbka do nawilżania jamy ustnej Oral Care x1 szt Gąbka do nawilżania jamy ustnej Oral Care x1 szt
Producent: Sinmed
Cena:

0,50 zł

Cena netto: 0,46 zł

szt.
zobacz więcej
Golarka j.u. z pojedynczym ostrzem (a'100 szt.) Golarka j.u. z pojedynczym ostrzem (a'100 szt.)
Producent: Zarys
Cena:

38,00 zł

Cena netto: 35,19 zł

szt.
zobacz więcej
Przecinacz do tabletek ROMED, niebieski Przecinacz do tabletek ROMED, niebieski
Producent: Romed
Cena:

5,50 zł

Cena netto: 4,47 zł

szt.
zobacz więcej
Rozgniatacz z funkcją przecinacza do tabletek ROMED Rozgniatacz z funkcją przecinacza do tabletek ROMED
Producent: Sarstedt
Cena:

9,99 zł

Cena netto: 8,12 zł

szt.
zobacz więcej
Żel do EKG KONIX, przezroczysty, hipoalergiczny, poj. 500 ml Żel do EKG KONIX, przezroczysty, hipoalergiczny, poj. 500 ml
Producent: Turkuaz
Cena:

3,60 zł

Cena netto: 3,33 zł

szt.
zobacz więcej
opieka długoterminowa

✅ Produkty ułatwiające pracę opiekunów

Opieka długoterminowa to niełatwe zadanie dla wielu pielęgniarek i opiekunów osób jej potrzebujących. Produkty przydatne przy świadczeniu opieki długoterminowej zależne są od indywidualnych potrzeb i wymagań osoby potrzebującej. 

Na stronie sklepu Medintech znajduje się wiele artykułów medycznych, które mogą pomóc podczas opiekowania się osobami z różnorodnymi chorobami oraz schorzeniami. Produkty te mają wiele zastosowań i pomagają m.in. w utrzymaniu higieny pacjenta, zapewnienia czystości w jego mieszkaniu lub domu, a także poprawiają komfort jego codziennego życia.

✅ Jakie czynności zaliczamy do opieki długoterminowej? 

Opieka długoterminowa to proces zapewnienia opieki, pomocy i wsparcia osobom z różnymi schorzeniami lub niepełnosprawnościami przez dłuższy okres, w tym przez całe życie. Czynności, jakie zaliczamy do wykonywania takiej opieki obejmują szeroki zakres działań i są uzależnione od indywidualnych potrzeb pacjenta, wśród nich mogą się znaleźć 

  • nadzór nad stanem zdrowia — jest to szczególnie ważne przy osobach starszych oraz takich, które stale przyjmują leki. Zadaniem opiekunów bardzo często jest monitorowanie stanu zdrowia osoby potrzebującej. 
  • pomoc w rehabilitacji — osoby potrzebujące opieki długoterminowej często wymagają rehabilitacji w celu poprawy stanu zdrowia i swojej sprawności fizycznej. Osoby opiekujące się nimi zazwyczaj pomagają w wykonywaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz asekurują podopiecznych. Ważne jest również zauważanie postępów oraz przekazywanie ich na bieżąco lekarzowi.
  • zapewnienie wsparcia emocjonalnego — wsparcie psychiczne oraz emocjonalne jest bardzo ważne dla każdej osoby w różnym wieku. Taka pomoc jest szczególnie ważna dla osób znajdujących się w trudnym okresie w swoim życiu. Opiekunowie często pełnią funkcję towarzysza dla osoby potrzebującej. W przypadku osób starszych lub chorych najczęściej spotykanie się z opiekunem jest jedyną formą kontaktu z drugim człowiekiem oraz okazją do porozmawiania. Takie spotkania mogą być bardzo ważnych źródłem poczucia bezpieczeństwa dla osób chorych lub starszych, a także powodem do radości w ciągu dnia. 
  • pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego — osoby potrzebujące opieki długoterminowej mogą mieć trudności w prowadzeniu domu, gospodarstwa domowego i wykonywaniu codziennych obowiązków, które są niezbędne do utrzymania dobrych warunków mieszkaniowych. Wliczamy w to robienie zakupów, gotowanie, a także sprzątanie. Zadaniem opiekunów często jest również pomoc w tych czynnościach, aby dodatkowo odciążyć pacjenta oraz zapewnić mu dobre warunki w jego własnym domu lub mieszkaniu. 
  • pomoc w codziennych czynnościach — pacjenci mogą mieć często trudności związane z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak mycie się, spożywanie posiłków, wykonywanie toalety porannej i wieczornej, a także korzystanie z niej w ciągu dnia. Czasami nawet ubranie się stanowi niemałe wyzwanie dla osoby zmagającej się z chorobą lub schorzeniem. Opiekunowie osób potrzebujących opieki długoterminowej często pomagają również w wykonywaniu tych podstawowych czynności, które nie dla każdego są łatwe do wykonania.

✅ Opieka po operacjach i ciężkich zabiegach 

Opieka długoterminowa może być również konieczna dla osób, które przeszły poważną operację lub skomplikowany zabieg, a także dla osób z ciężkimi chorobami, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca, choroby neurologiczne czy choroby onkologiczne. 

Opieka długoterminowa po operacji może obejmować leczenie ran, pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, a także kontrole stanu zdrowia pacjenta i zapobieganie ewentualnym powikłaniom. W niektórych przypadkach taka opieka może być niezbędna przez wiele miesięcy lub nawet lat.
opieka długoterminowa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium