Kup w przeciągu:

14

[01.04, 02.04,08.04,09.04,15.04,16.04,22.04,23.04,29.04,30.04]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!

Dzisiaj nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie nadana w kolejnym dniu roboczym. Zapraszamy do zakupów!

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 199 zł!
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

✅ Chrapanie

Każdy z nas ma w swoim życiu dwie osoby: tę, która chrapie i tę, która narzeka na chrapanie. Jest to dość powszechne zaburzenie oddechu będące obecne u 2 miliardów ludzi na świecie, w tym około 50% mężczyzn, a także 30% kobiet. Spowodowane jest różnymi czynnikami, więc ze względu na to powinno się zdiagnozować przyczynę chrapania. Chrapanie jest objawem, niesamoistną chorobą; może być efektem między innymi problemów zdrowotnych.

✅ Czym jest chrapanie?

Chrapaniem określamy niekontrolowane dźwięki, które wydawane są podczas snu czy też drzemki. Powstają one na skutek drgań tkanek (wibracji) gardła, języka oraz podniebienia miękkiego. Spowodowane jest to ogólnym zwężeniem dróg oddechowych, co przyczynia się do problemów w oddychaniu poprzez utrudnienie swobodnego przepływu powietrza. Jest to stan pośredni — między prawidłowym oddychaniem a bezdechem obturacyjnym. Mięśniówka (inaczej zespół mięśni, które okalają gardło) wiotczeje, a tylna część gardzieli opada. Do normalnego oddychania pozostaje jedynie wąska szczelina, którą powietrze wprawia w drgania. Chrapanie pojawia się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nasila się ono z wiekiem, co przyczynia się do tego, że więcej jest osób starszych, które chrapią.

✅ Co powoduje chrapanie?

Jako że chrapanie jest objawem, należy znaleźć przyczynę tego zaburzenia. Wiele czynników może wpłynąć na pojawienie się uciążliwego chrapania — dla Ciebie i Twoich bliskich.
Co może powodować chrapanie?

 • problemy ze strukturą anatomiczną gardła i nosa — chrapanie może wynikać z wad w budowie nosa lub gardła, np. krzywa przegroda nosowa, powiększone migdałki lub podniebienie miękkie, przerost nasady języka lub języczka, przerost bądź obrzęk małżowin nosowych
 • bezdech senny — może on trwać od 10 nawet do 60 sekund! W tym przypadku chrapanie jest jego objawem; bezdech senny to inaczej okresowe przerwy w procesie oddychania, który może prowadzić do problemów zdrowotnych chorób serca czy nadciśnienie
 • alergie — które zaburzają prawidłowe oddychanie, zatykają zatoki
 • niedrożność nosa spowodowana polipami jamy nosowej
 • obniżone napięcie mięśni gardła i języka
 • spanie na wznak, które zmienia ułożenie języka
 • nadwaga i otyłość, które mogą być spowodowane chorobą lub nieprawidłową dietą; zwiększona tkanka tłuszczowa w okolicach krtani i gardła może wpłynąć na zwężenie dróg oddechowych
 • alkohol — spożywanie alkoholu przyczynia się do rozluźnienia mięśni gardła
 • papierosy — palenie papierosów podrażnia błonę śluzową gardła i oskrzeli, przez co wpływa nie tylko na jakość snu, ale także do zwężenia dróg oddechowych
 • leki — mogą to być środki nasenne, uspokajające, antydepresyjne, które powodują zwiotczenie czy rozluźnienie mięśni gardła i języka

Chrapanie może być również tymczasowe i jest spowodowane między innymi przez:

 • znaczny wysiłek fizyczny w ciągu dnia
 • przemęczenia, dużego poziomu zmęczenia
 • przeziębienia czy infekcji, zwłaszcza górnych dróg oddechowych, które przyczyniają się do zatkania zatok, problemów z prawidłowym oddychaniem, czasowej niedrożności dróg oddechowych układu oddechowego
 • spożycie większej ilości alkoholu
Aparat na chrapanie bezdech senny Somnofit S x1szt Aparat na chrapanie bezdech senny Somnofit S x1szt
Producent: Oscimed
Cena:

400,00 zł

Cena netto: 370,37 zł

zobacz więcej
Aparat nazębny na chrapanie Somnolis x1 szt Aparat nazębny na chrapanie Somnolis x1 szt
Producent: Oscimed
Cena:

72,90 zł

Cena netto: 67,50 zł

zobacz więcej
Orteza na chrapanie i bezdech senny Somnofit x1szt Orteza na chrapanie i bezdech senny Somnofit x1szt
Producent: Oscimed
Cena:

223,00 zł

Cena netto: 206,48 zł

zobacz więcej
Rozszerzacz do nosa na chrapanie ClipAir L x1 szt Rozszerzacz do nosa na chrapanie ClipAir L x1 szt
Producent: Oscimed
Cena:

20,50 zł

Cena netto: 18,98 zł

zobacz więcej
Rozszerzacz do nosa na chrapanie ClipAir M x1 szt Rozszerzacz do nosa na chrapanie ClipAir M x1 szt
Producent: Oscimed
Cena:

20,50 zł

Cena netto: 18,98 zł

zobacz więcej
Rozszerzacz do nosa na chrapanie ClipAir S x1 szt Rozszerzacz do nosa na chrapanie ClipAir S x1 szt
Producent: Oscimed
Cena:

20,50 zł

Cena netto: 18,98 zł

zobacz więcej
Zestaw 3szt Rozszerzacz do nosa chrapanie Clipair Zestaw 3szt Rozszerzacz do nosa chrapanie Clipair
Producent: Oscimed
Cena:

36,00 zł

Cena netto: 33,33 zł

zobacz więcej
domowa apteczka

 

✅ Jak zapobiec chrapaniu?

Zapobiec chrapaniu można na parę sposobów. Niektóre z nich są krótkotrwałe, inne znacząco mogą poprawić zdrowie i jakość snu, dzięki zmianie nawyków czy podjęciu się badań w celu znalezienia medycznej przyczyny chrapania, a następnie wyleczenia problemu. Z rozwiązań krótkotrwałych można wymienić takie jak:

 • unikanie posiłków i napojów przed snem — posiłki i napoje wzmagają produkcję śliny, która może wpłynąć na chrapanie.
 • zmiana pozycji snu — spanie na wznak jest jednym z powodów pojawienia się chrapania, inna pozycja może sprzyjać spokojnemu snu.
 • korzystanie z poduszki ortopedycznej — poduszka zapewnia odpowiednie ułożenie głowy i szyi podczas snu.

Pozostałe sposoby na to, jak zapobiec chrapaniu:

 • utrzymanie odpowiedniej masy ciała — choćby poprzez zmianę nawyków żywieniowych czy zwiększenia aktywności fizycznej; jest to nie tylko dobre dla ogólnego zdrowia organizmu i samopoczucia, ale też przy odpowiedniej masie ciała tkanka tłuszczowa w okolicach krtani i gardła jest zmniejszona, co wpływa na drożność dróg oddechowych.
 • ćwiczenia mięśni gardła — wzmacniające mięśnie gardła pomogą w drożności dróg oddechowych; można je przeprowadzać samodzielnie, ale wskazane jest, aby fizjoterapeuta doradził odpowiednie ćwiczenia.
 • utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu — zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze może przyczynić się do chrapania, utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności może pomóc w zmniejszeniu częstotliwości chrapania, a także być korzystne dla jakości snu.
 • unikanie spożywania alkoholu i palenia papierosów — ograniczenie tych nałogów nie tylko jest korzystne dla zdrowia, ale przy tym może znacząco zmniejszyć chrapanie, jako że mięśnie nie są rozluźnione, a błona śluzowa nie jest podrażniona.
 • regularne badania lekarskie i leczenie — dzięki regularnym badaniom będziesz w stanie znaleźć przyczynę chrapania, która może być spowodowana problemami zdrowotnymi, ale może też być po prostu zmęczeniem. Dzięki wykonanym badaniom można wyeliminować przyczyny chrapania przez odpowiednie leczenie.

✅ Produkty przeciw chrapaniu

Na rynku dostępne są różne produkty przeciw chrapaniu:

 • aparat nazębny na chrapanie, orteza na chrapanie i bezdech senny — takie aparaty i ortezy nieznacznie przesuwają żuchwę o parę milimetrów do przodu, aby ułatwić sen i zapobiec chrapaniu, które przyczynia się do kiepskiej jakości snu. Aparat posiada paski regulacyjne, aby dobrać odpowiednio do Twojego zapotrzebowania i komfortu.
 • rozszerzacz do nosa — w postaci klamry albo klipsu, który umieszcza się w nosie w celu rozszerzenia go. Zwiększa przepływ powietrza, zwłaszcza przy problemach z przegrodą nosową.
 • paski przeciwchrapowe — paski przeciw chrapaniu nakleja się na nos, co podobnie jak rozszerzacz — otwiera szerzej drogi oddechowe podczas snu.
 • krople do nosa — krople przeciw chrapaniu zawierają składniki, które pomagają zwęzić naczynia krwionośne.
 • spray przeciw chrapaniu — spraye przeciw chrapaniu podobnie jak krople do nosa zawierają składniki, dzięki którym zmniejszony zostaje opór w drogach oddechowych, co wpływa na jakość snu i zniwelowanie chrapania.
 • można znaleźć również inne produkty w postaci kropli do gardła, tabletek na chrapanie.

Sklep Medintech dba o jakość wybieranych produktów. W naszej ofercie znajdują się artykuły, dzięki którym możemy zagwarantować bezpieczeństwo z ich użytkowania, jak i Waszą satysfakcję z zakupów.

✅ Jak wyleczyć chrapanie?

Chrapanie stanowi objaw, którego przyczynę należy znaleźć poprzez badania lekarskie lub znalezienie powodu w życiu codziennym. Oprócz problemów zdrowotnych może być też spowodowane zmęczeniem, przeciążeniem organizmu przez dużą aktywność fizyczną. Chrapanie samoistnie nie jest chorobą; może zostać wyleczone przez leczenie chirurgiczne lub zabiegi ambulatoryjne. Przyczynę chrapania można znaleźć przez:

 • badania fiberoskopowe
 • badania polisomnograficzne
 • ryno manometrię
 • tomografię komputerową
 • konsultację laryngologiczną

domowa apteczka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl